Autor:
Kyle Cleveland (Unsplash)

Teadlaste töö vihmametsas ja vulkaaninõlval on karm ning väsitav, kaugel loodusturismist

Kui Eestimaa loodus tukub talveund ja suur osa linde on lõunasse rännanud, võib maateaduste esindajail tekkida tuju lennata troopikasse, sinna, kus on igavene suvi, rikkalik floora ja fauna.

Réunioni saarele, mis on Prantsusmaa ülemerepiirkond India ookeanis ning asub teisel pool ekvaatorit umbes 800 kilomeetri kaugusel Madagaskarist, Eestimaa rändlinnud ei jõua. Linnuökoloog Marko Mägile piisaks muidugi täiesti ka talvistest lindudest, ometi oli ta eelmise aasta lõpul Oecologicumi töökabinetist mitu nädalat puudu, uksel silt «Olen kaugel saarel».

Réunionil käis terve doktorikooli ekspeditsioon, liikmeiks Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi zooloogid, geograafid, geoloogid, botaanikud ja mükoloogid, aga ka Eesti maaülikooli loodusturismi ja metsade uurijad – kokku paarkümmend inimest.

Loe edasi Tartu Postimehest

Robin Gielen kaitseb doktoritööd „Diversity and ecological role of pathogenic fungi in insect populations“

14. novembril kell 10.15 kaitseb Oecologicumi (J. Liivi 2) ruumis 127 Robin Gielen doktoritööd „Diversity and ecological role of pathogenic fungi in insect populations“.
Teabetunni kaanefoto

Doktorandilt doktorandile: miks ja kuidas võtta oma teadustöö kokku kolme minutiga?

Kolme minuti loengute konkursi ingliskeelne esikolm

Kolme minuti loengute konkurss ootab osalema südikaid doktorante