Ökoloogia ja maateaduste instituudi zooloogia osakond

Zooloogia osakonnas tegeletakse loomadega seotud teadusliku uurimistööga ja õpetatakse erialaseid ainekursusi, unustamata seejuures ökosüsteemide muid komponente. Uurimistöö ja üliõpilaste praktikumid toimuvad nii vabas looduses, linnaruumis kui ka teaduslaborite seinte vahel. Meie töömeetodid on sama mitmekesised kui uuritavad objektid ja probleemidki, hõlmates muuhulgas kaasaegseid molekulaarseid ja matemaatilisi lähenemisi. 

TÜ ÖMI zooloogia osakonnas on kaasajal neli õppetooli:

entomoloogia õppetool
loodusressursside õppetool
loomaökoloogia õppetool
terioloogia õppetool

 

Osakonna ajalooga võid tutvuda siin

Vabad lõputöö teemad

Uuri lähemalt

Zooloogia osakonnas kaitstud lõputööd

Uuri lähemalt

Kontaktid

Õppetoolide kodulehed

Osakonna seminarid

Õppimine

Sisseastumine

Osakonna ajalugu

#rektori valimised #pressiteade
13. märtsil registreeris Tartu Ülikooli rektori valimisteks moodustatud komisjon rektorikandidaatideks professor Toomas Asseri, professor Raul Eametsa ja professor Jaak Vilo.
13.03.2023
#koostöö #uudis
9. veebruaril 2023 toimus Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna juba traditsiooniks kujunenud ühine karjääripäev V Spa konverentsikeskuses.
21.02.2023
#tunnustamine #uudis
Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse moodustatud komisjon valis esitatud taotluste põhjal Tartu Ülikooli 2022. aasta õppejõud.
20.02.2023
#tunnustamine #pressiteade
Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser välja ülikooli 2022. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo ning nimetas aasta õppejõud.
20.02.2023

Jälgi meid Facebookis

Tartu Ülikooli zooloogia osakonna tegemisi saad jälgida ka Facebookis

Vaata lähemalt