Ökoloogia ja maateaduste instituudi zooloogia osakond

Zooloogia osakonnas tegeletakse loomadega seotud teadusliku uurimistööga ja õpetatakse erialaseid ainekursusi, unustamata seejuures ökosüsteemide muid komponente. Uurimistöö ja üliõpilaste praktikumid toimuvad nii vabas looduses, linnaruumis kui ka teaduslaborite seinte vahel. Meie töömeetodid on sama mitmekesised kui uuritavad objektid ja probleemidki, hõlmates muuhulgas kaasaegseid molekulaarseid ja matemaatilisi lähenemisi. Osakonnas tehtavat teadustööd juhivad nüüdisajal neli erinevat õppetooli. Zooloogia osakonna ajalooga saad tutvuda siin

 

Jälgi meid Facebookis

Tartu Ülikooli zooloogia osakonna tegemisi saad jälgida ka Facebookis

Vaata lähemalt
#tudengile #koostöö #õppimine #teadus #uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
03.05.2024
#õppimine #esmakursuslane #uudis
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
02.05.2024
#kestlikkus #Tartu2024 #kultuur #ühiskonnale #uudis
Tartu Ülikooli professori Timo Marani juhitud erialadevahelise teadusprojekti ja magistrikursuse tulemusel sündis eri žanreid ühendav üliõpilastööde näitus, kus saab tutvuda loomade omailmaga. Kursusel põimiti kokku semiootika, loodusteadused ja loovuurimise meetodid. 9. mail Jakobi 2 õppehoone trepigaleriis avatud näitus on osa kirjandusfestivali Prima Vista ja Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmist ning jääb avatuks 20. juunini.
23.04.2024
#andmebaasid #Tartu2024 #ühiskonnale #pressiteade
Sel neljapäeval, 25. aprillil kogunevad loodusvaatluste tegemise huvilised Tartu Ülikooli botaanikaaias, et üheskoos seitsmendaks loodusvaatluste maratoniks valmistuda. Kõigi ühine eesmärk on Loodusloovusfestivali raames toimuval vaatlusmaratonil 8.–9. juunil võimalikult palju eluslooduse liike kirja panna.
23.04.2024